TALHA KESKİN

Web Developer / UI Designer / Graphic & Web Designer

Kartal - İSTANBUL

Hoşgeldiniz. PHP, CSS, Javascript, jQuery, Bootstrap, PSD TO CSS, C#, .NET, Ajax, MsSQL, MySQL İşlerinizi yapabilirim.

Sosyal Profillerim
  • Yazı Detayı

Ücretsiz Web Tasarım ve Web Tasarım Örnekleri

Bu Yazı PHP İçin Yazılmıştır.

Dünya üzerindeki teknolojilerin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren en önemli teknoloji ürünü olarak internet ortaya çıkmıştır. İnternetin ortaya çıkması dünya üzerinde pek çok dengenin de değişmesine sebep olmuştur. Değişen dengelerin kendini ortaya çıkardığı en büyük alanlardan bir tanesi, reklamdır. İnternet dünyasında pek çok firma reklamlarını ve tanıtımlarını yaptırarak internet üzerinden müşteri kapma yarışına girerken internet sitesini profesyonel birilerine yada kurumsal firmalara yaptıranlar bu konuda bir kademe daha öne çıkmaktadır. Bu durumda kullanıcıların aklına Ücretsiz Web Tasarım yaptırabilir miyim sorusu gelir

Daha önceki PHP ve Web Tasarımı Yazılarıma Buradan Bakabilirsiniz

Web Site Örnekleri

Çağımızın en etkili reklam ve tanıtım mecralarından bir tanesi olan internet üzerinde bulunmakta olan web site örneklerinden bazıları şunlardır;

Arama Motoru Siteleri

Aranılan görsel ve yazılı bilgilerini diğer web siteleri üzerinden bulmaya yaramakta olan web siteleridir. Bunların en büyük örnekleri Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarıdır. Bu sitelerin tasarımları basit ancak programlama düzeyleri çok büyük seviyelerdedir.

Blog

Web tasarım açısından kolay düzeltilebilir siteler olan blog siteleri dünya üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemleri arasında yerini korumaktadır. Genellikle açık kaynak kodlu olan bu sistemlerin genellikle farklı temalar bulunmaktadır. WordPress, Joomla, Dotnetblogengine gibi sitelerin yanında Google’nin desteklediği bloggger da bunların en güzel örnekleridir.

Devlet siteleri (e-devlet):

Devletle ilgili işlerin yürütülmekte olduğu web siteleridir. Her türlü devlet hizmetleri hakkında bilgi alınabilen ve işlemlerin yapılabildiği bilgi tabanlı web siteleridir.

Dizin Siteleri:

İnternet sitelerini kategoriler hakkında listeleyen sitelerdir. Web sitelerinin daha kolay bulunmalarını sağlarken ücretsiz olarak onlara backlink veren bir kaynaktır. Bu yönü ile arama motoru optimizasyonu açısından son derece önemlidir.

Dosya Paylaşım Siteleri

Yazılı ve görsel dokümanların dowload edilebileceği ve başka kullanıcılarla paylaşılabileceği web siteleridir. Bu web sitelerinin son derece güvenli olmaları gerekmektedir. Zira yüksek güvenlikli dosyalar yüklenebilmektedir.

E-ticaret siteleri:

Mal veya hizmet alım satımlarının gerçekleştirildiği sitelerdir. Bu sitelerin de yüksek güvenlikli olmaları gerekmektedir. Ayrıca yüksek veritabanı optimizasyonu gerektirmektedir.

Bankacılık Siteleri:

Bankaların web siteleridir. Dünya üzerinde bu sitelerden daha güvenlikli başka bir site sınıfı daha yoktur. Sadece güvenliklerinin sağlanması için 10larca kişi çalışmaktadır.

Web Site Örnekleri

Forum Siteleri

İçeriklere göre ayrılmış kategorilerden oluşmakta olan web siteleridir. Bu web sitelerinin temelinde bilgi paylaşımı yapılmaları yatmaktadır. Çok yüksek ziyaretçi, trafiklerine olanak sağlayan veritabanları olmalıdır.

Haber Siteleri

Ülkemizde en sık kullanılan site çeşitlerinden bir tanesidir. Fotoğraflar ve videoların olduğu web siteleri olması nedeni ile çok geniş içerikli veritabanları ve barındırma alanlarının olması gerekmektedir.

İşletme ve kurum siteleri:

Bir illketme veya kurumun web siteleridir. Bu sitelerde kurumların tanıtımları ve alım satım işlemleri yapılmaktadır. Web sitelerinin arama motoru optimizasyonu kuvvetli olursa rakiplerinden daha önde yer almaları muhtemeldir.

Kişisel Sayfa:

Bir kişinin kendisini veya sunmuş olduğu hizmetleri tanıtmakta olduğu web sitesidir. Bu web sitelerinin de arama motoru optimizasyonu kuvvetli olmalıdır.

Oyun Siteleri:

Web tabanlı oyun oynanabilen oyunlar hakkında bilgi alınabilen web siteleridir. Bu sitelerde binlerce oyun oynayan kullanıcı olduğundan yapılan sitenin son derece düzgün olması gerekmektedir.

Portal Siteleri:

İnternet kullanıcılarına çeşitli bilgiler, link adresleri ve arama motorlarını sunan web siteleridir.  

Ücretsiz Web Tasarım

Web site şablonları bulunduran ve bu şablonlar üzerinde sınırlı şekilde değişiklik yapabileceğiniz bazı siteler tarafından sunulan bir hizmettir. Bedava web tasarım hizmetleri sunan bu siteler, size bir sub domain açmakla bir web sitesi verirler. Ancak unutmamanız gerekiyor ki site adınızda yanı domain name’de sizinadınız.onlarınsiteadı.com şeklinde uzantılar görülür.

Siteye kayıt olup alt alan adınızı seçtikten sonra size bazı basit web sitesi şablonları sunar. Şablonu seçtikten sonra yapabileceğiniz değişiklikler oldukça kısıtlıdır. Ancak bu sitede logo seçimi gibi seçenekleri düzenlemeniz imkansız olacaktır. Tüm bunların yanında sitelerin üst veya alt kısımlarında sitelerin reklamlarının olması da caba olacaktır. Ancak, bedava web siteleri deneme amaçlı kullanılabilecektir. Yani ciddi amaçlarla bir web sitesinin kullanılması uygun olmayacaktır.

Web sitenizi daha hızlı bir şekilde geliştirmek amacı ile veya web tasarımlarınızı değiştirmek istediğinizde kısıtlamaları görmek, yardım ve teknik destekler almak için bedava web sitelerden uzak duyurmanızı öneriyoruz. Çünkü bir web sitenin her yerine hükmedemedikçe o sitenin tam olarak size ait olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Tecrübe ve deneyimlere bakılarak sizlere web tasarım konusunda profesyonel hizmet almanızı öneririz. Böylelikle profesyonel hizmet alarak web sitelerinizin her yerine hükmetme şansına sahip olursunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*