TALHA KESKİN

Web Developer / UI Designer / Graphic & Web Designer

Kartal - İSTANBUL

Hoşgeldiniz. PHP, CSS, Javascript, jQuery, Bootstrap, PSD TO CSS, C#, .NET, Ajax, MsSQL, MySQL İşlerinizi yapabilirim.

Sosyal Profillerim
 • Yazı Detayı

En İyi WordPress İstatistik Eklentileri

Bu Yazı Genel İçin Yazılmıştır.

Eğer WordPress ile bir blog veya bir web sitesi yaptıysanız başarıyı yakalamak için en iyi eklentilerle çalışmak istersiniz. Başarılı bir içerik oluştursanız da o içeriğin trafiğe olan etkisini ancak eklentilerle ölçebilirsiniz. Oluşturduğunuz içeriğin sitenizin trafiğine etkisi yok denecek kadar az ise verdiğiniz emekler boşa gitmiş demektir. Bu nedenle içeriklerin istatistiklerini ölçmeniz gerekmektedir. Bu yazımda sizlere En İyi WordPress İstatistik Eklentileri hakkında bilgi vermek istedim

Daha önce yazdığım PHP ve SEO Makalelerine ulaşmak isteyenler için PHP SEO

En İyi WordPress İstatistik Eklentileri

JetPack

JetPack ilk çıktığı yıllarda Wordpres temalarda adeta devrim yarattı. JetPack içerisinde sadece istatistikleri değil, sosyal medyalarda otomatik paylaşma özellikleri gibi 25 farklı özelliğide bünyesinde bulundurur. En iyi istatistik eklentisi olduğunu söylemeliyim. Sitenize gelen trafiği ve hangi anahtar kelimelerin ziyaretçi getirdiğini ölçebilirsiniz.

Stat Press Reloaded

Bu wordpress eklentisi StatPress ismi ile WordPress ilk çıktığı yıllarda da hayatımızın içindeydi. Bir ara kayboldu gitti derken yeniden ismi ile tekrar çıktı. Tabi çıkınca kaybolmasının sebebinin eklentiyi daha iyi yerlere getirmek olduğunu gördük. Bu eklentii blogunuzda ilgili her türlü istatistik ihtiyacınızı karşılayacak niteliklerde bir eklentidir. Ayrıca çok sayıda dil seçeneğinin olması da bir bonustur. 


kStat Reloaded

Bu eklentide yukarıdaki statPress gibi aynı kaderi paylaşıyordu fakat buda yeniden diyerek tekrar geldi. Yenilendiğinde daha iyi geldi. Blogunuzun ne kadar ziyaretçi aldığını  bu eklenti ile ölçmek çok kolay!

W3Counter Blog Stats

W3 Counter tarafından çıkarılan eklenti wordpress üzerinde kullanılabilecek en basit istatistik eklentilerinden diyebilirim. Sayfalarınızın yanına ziyaretçi istatistiklerini de yerleştirmeniz eklentinin bonusu olarak gelmekte.

WassUp

Bu eklenti blogunuzun içerisindeki ayrıntıları analiz raporu olarak size vermesi ile biliniyor. Ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeleri girerek sitenize geldiklerini ve ne kadar süre ile sitenizde gezindiklerini size ayrıntıları ile vermektedir.

Advanced Blog Metrics

Bu eklenti sitede ziyaretçilerin ne yaptıklarını size anlık olarak vermektedir. Bu nedenle sitenizdeki konuların hitlerini daha iyi hale getirmek için size bir şans sunmaktadır. Kaç adet yorum aldığını kimin ne yorum yaptığını da eklenti size söylemekte.

Google Analyticator

Bu eklenti Google tarafından sunulan Analytics hizmetinin loglarına ve kayıtlarına ulaşmanıza imkan sağlamakta. Bu eklentinin anı zamanda widgetlerinin olması ve bu widgetleri istediğiniz sayfada göstermeniz eklentinin avantajları arasında yer almakta. Eklenti ile yapabilecekleriniz şu şekilde sıralanabilir

 • indirme linki sayesinde raporları indirebilirsiniz.
 • Siteninin ne kadar sürede açıldığıını ve hit bilgilerini size sunar.
 • Ziyaretçilerin istatistik bilgilerini widget halinde size sunar
 • Google tarafından size sunulan tüm özellikleri ve kodları destekler
 • Çeşitli dillerde çeviri özelliği vardır
 • Yüklemesi çok kolaydır.

WP-Stats-Dashboard

En iyi wordpress istatistik eklentileri listemde bu eklentiye de yer vermek istedim. Çok amaçlı kullanabileceğiniz eklentilerden bir tanesidir. Hedef kitlenize ulaşmanıza, Alexa sıralamalarınızı takip etmenize ve trafiğiniz konusunda size net bilgiler sunması ile ünlü olan bir eklentidir.

Diğer özellikleri arasında şunlar vardır:

 • Sayfanızı yabancı dillere çevirir.
 • Sosyal medyalarda sizi takip eder
 • Profilleri sayesinde ayarları kaybetmezsiniz.
 • Yazılarınızın googledeki sıralamalarının takibini yapar

Sonuç Olarak

Yazılarınızı ne zaman yayınlamanız gerektiğini bilirseniz daha fazla takipçi sizin sayfanıza ulaşır.Bu eklentiler ile WordPress sitenizin takini yaparken aynı zamanda sitenizin daha iyi yerlere gelmesini de sağlarsınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*