İlan paketleri ile aradığınız elemana daha kısa yoldan ulaşın!

Profesyonel ilanlar için hemen bir ilan pakei satın alın, ilanınızın ne kadar yayında kalacağını siz belirleyin!

Hastane üyeliği & İlan paketi

İlan Paketleri

Küçük İlan Paketi

115 TL
  • 3 İlan Hakkı
  • 45 Gün Yayında Kalır

Orta İlan Paketi

175 TL
  • 5 İlan Hakkı
  • 45 Gün Yayında Kalır

Büyük İlan Paketi

220 TL
  • 15 İlan Hakkı
  • 45 Gün Yayında Kalır
img

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI   Orman ve Su İşleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklere göre istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen unvanlarda, KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle kurumumuz tarafından yapılacak yerleştirme ile toplam 44 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.

img

4500 TL maaşlı 65 stajyer elem

DHMİ 4 bin 500 liraya maaşla çalışacak 65 stajyer eleman işe alacak! İş arayanlar dikkat bu haber tam size göre. Peki bu işe nasıl başvuru yapılacak, şartları neler, yaş sınırı var mı? Tüm soruların yanıtı haberimizde.   Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından verilen bir ilan, 65 kişinin hayatını değiştirecek. Nasıl mı? DHMİ stajyer olarak 4 bin 500 TL maaşla eleman arıyor! İstihdam edilmek üzere 5 asistan, 60 stajyer olmak üzere hava trafik kontrolörü olarak çalışacak elemanları işe alacak. Stajyer maaşı ilk etapta 4 Bin 500 lira olarak çalışacaklara verilecek, 1 yıl sonra ise bu para 6 Bin 500 TL olacak!   DHMİ iş ilanı kapsamında   Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) kadrosunu genişletiyor. Kurum, beşi asistan 60’ı ise stajyer olmak üzere 65 hava trafik kontrolörü alacak. Güneş'ten Yunus Çağlar'ın haberine göre; stajyer olarak kuruma kabul edilen adaylar, ilk etapta 4 bin 500 lira maaş alacak. En geç iki yıl içerisinde de kadro olarak çalışmalara 6 bin 500 lira gibi maaşla devam edeceği kaydedildi.   İş ve eleman ilanları için tıklayın Stajyerlerin kadro aldıktan sonraki maaşları ise altı bin lira civarında olacak. DHMİ'nin Resmi gazete'de yer alan ilanına göre, taşrada istihdam edilmek üzere alınacak  olan 5 asistan hava trafik kontrolörlüğü ve 60 stajyer hava trafik kontrolörlüğü pozisyonları için başvurular değerlendirilecek.   İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI   Adayların KPSSP3 puan türünden en az 70 almış olması gerekiyor. Adayların 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksekokul  mezunu olması şartı aranacak. Adayların ayrıca, hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan gibi bozukluklarının olmaması gerekiyor.

img

İyi bir firma nasıl seçilir

Yazı; belirli bir yapısal düzeyde, dile dair görsel işaretlerin kullanıldığı bir tür iletişim aracı.[1] Bu tanım prensipte yazının düşüncelerin değil, "dilin" bir temsili olduğu olgusuna dikkat çeker. Zira konuşma dili çeşitli yapısal seviyelerden (cümle, kelime, hece ve fonem [ses birimi]) meydana gelir ve herhangi bir yazı sistemi bu seviyelerden genellikle "sadece birini" temsil eder.[1] Gerçekten de yazının tarihine bakıldığında insanların bu farklı yapısal düzeyleri deneyerek; çok farklı sosyal fonksiyonları karşılayabilecek, pratik, genel geçer ve ekonomik bir yazma sistemi geliştirmeye çalıştıkları görülür. Yazı, sıklıkla, bir dildeki sözleri temsil eden semboller sistemi olarak tarif edilir. Sözler kalıcı değilken yazı somut bir varlıktır ve sonsuza kadar muhafaza edilebilir. Hem konuşma hem de yazma bir dilin yapısal özelliklerine bağımlıdır. Bunun bir sonucu olarak belirli bir dildeki yazı, o dilin oral (konuşulan) formunun yapısal özelliklerine aşina olmayan bir kimse tarafından okunamaz.[1] Bununla birlikte yazı sadece sözlerin kağıda dökülmesi değildir; bazen dilin edebî veya bilimsel kullanımlarından doğan çeşitli özel formlarının da sembole dönüştürülmesidir ki bunlar her zaman sözlü olarak ifade edilemeyebilirler.[1] Aynı dili konuşan bir toplumda, yazılı dil aynı zamanda özel bir diyalekttir ve genellikle birden fazla sayıda yazılı diyalekt vardır. Akademisyenler bunu yazının konuşmadan ziyade dil ile ilişkili olmasına bağlarlar.[1] Bunun bir sonucu olarak sözlü ve yazılı dil birbirlerinden farklı biçim ve fonksiyonlara sahip olacak şekilde evrimleşebilir. Bu alternatif ilişki genellikle aşağıdaki tabloda görüldüğü şekilde ifade edilir: